Vannak vidéki fesztiválok, amiket tényleg nagyon kár kihagyni és biztos, hogy az egyik legfájóbb hiány a soproni Volt Fesztivál lenne az idei sorban is. Emlékszem még legelső, sok évvel ezelőtti éjszakai érkezésemre, amikor az a kellemes bizsergés magával ragadott: Fesztiválon vagyok! Akkor már rutinos Szigetjáróként tíz perc múlva már a rendezvény rabja voltam. Miért? Mert már maga Sopron és maga a helyszín még az éjszaka közepén is elvarázsolt, a fesztivál pedig a legszebb, még Diákszigetes emlékeimet hozta vissza.
A Volt valamiért elképesztően családias. Persze ez a család igen tetemes létszámú de már a kollégiumi szállások hangulata vagy a kinti faházas, sátras szállások egyből a gyermekkorom táborainak iszonyatosan várt napjait idézi fel. Utána ezt csak még jobban megerősíti a fesztiválbuszon való utazás, az ehhez hátteret adó Sopron egyből szerethető légköre, a teljesen korrekt személyzet és a maga a fesztivál
A soproni Volt Fesztivál pont az ideális méretű: Bőven elég nagy, hogy rengeteg telitalálat program és helyszín legyen de elég befogadható, hogy húsz perc vagy fél óra alatt megtaláljam a valahol hot-dogot majszoló társaságom.
A koncertek pedig nem maradnak el az európai rendezvények színvonalától. A szinte a teljes hazai mezőnyt képviselő fellépők mellett nem kevés világsztár is szerepelt már a programban, többek közt olyanok, mint a Limp Bizkit, Marilyn Manson, Billy Idol, Mattafix, Korn, Sum 41, Kosheen, Laibach, Cypress Hill, Prodigy, Pet Shop Boys, De Phaz, Moby, Paul Kalkbrenner, Primus vagy a The Cult.
Ki gondolta volna, hogy az egykor még Húsvét tájékán a soproniSportcentrumban rendezett fesztivál az ország egyik kedvence lesz, és hogy ennyi látogatónak adja meg a fantasztikus koncertek, programok és bulik, a soproni légkör, a hajnali faháztornácos vagy koleszlépcsős beszélgetések, az érkezés szinte pezsdítő vagy a hazautazás kissé szomorkás, ám biztosan rengeteg mindennel gazdagított élményét.
2013.07.02, kedd – Punnany Massif házibuli |
18.00 PASO |
19.00 Hősök, Irie Maffia, Carbonfools, Akkezdet Phiai, Mary Popkids, Takács Eszti és zenekara, Psyvócho Mutanta, Drum and DJ, Funktasztikus, Halott Pébz, Köztársaság Bandája |
22.00 Afterpartyk OTP Színpad – Tesco Disco Telekom Terasz – Dj Elf |
07.03, szerda | 07.04, csütörtök | 07.05, péntek | 07.06, szombat | |
16.30 | Hősök | Subscribe | Óriás | Anna & The Barbies |
18.00 | Brains | Parkway Drive (AUS) | Supernem | Bullet for My Valentine (UK) |
19.45 | Tankcsapda | Quimby | Papa Roach (US) >>> | Parov Stelar (A) |
21.30 | Queens Of The Stone Age (US) | Hurts (UK) | Billy Talent (CAN) >>> | Ákos >>> |
23.30 | 30 Seconds to Mars (US) >>> | Knife Party (AUS) | Martin Solveig (F) | Example (UK) |
07.03, szerda | 07.04, csütörtök | 07.05, péntek | 07.06, szombat | |
12.00 | Junkie & Hawky, Eskubano | Sanfranciscobeat & Zajac | Beta Andre | Tolo Fez Falcao |
16.00 | Turbo | Bernáthy Zsiga | Bermuda | Nemjuci |
17.20 | Ganxsta Zolee És A Kartell | We Are Rockstars | Balkan Fanatik | Odett |
18.40 | Akkezdet Phiai | Kerekes Band | Kéknyúl | (US) |
20.10 | Anima Sound System | Neo | Jamie Woon (UK) | Turboweekend (DK) |
21.50 | Majka, Curtis, Blr | Compact Disco | Fábián Juli | Gusgus (IL) |
22.40 | Žagar | Vad Fruttik | Intim Torna Illegál | Dub Fx (AUS) |
00.30 | Carbonfools | Bonobo live (UK) | Irie Maffia | Punnany Massif |
02.00 | Fritz Kalkbrenner (D) | Dj Fresh (UK) | Sven Väth (D) | Skream (UK) |
07.03, szerda | 07.04, csütörtök | 07.05, péntek | 07.06, szombat | |
13.00 | Elefánt | Show Your Otherside | F.R.B. | Strike Today |
14.30 | Blahalouisiana | Till We Drop | Kozmosz | Blizard |
16.00 | The [Hated] Tomorrow | Junkies | Mary Popkids | Belmondo |
17.30 | Moby Dick | Müller Péter Sziámi zenekara | Ivan And The Parazol | Fish! |
19.00 | Beatrice | Bikini | Deak Bill Blues Band | Anti Fitness Club |
20.40 | Magashegyi Underground | Rúzsa Magdi | Road | Heaven Street Seven |
22.20 | Péterfy Bori & Love Band | Emil Rulez! | Kiscsillag | Kaukázus |
00.00 | Bëlga | Soerii & Poolek | Alvin És A Mókusok | Pál Utcai Fiúk |
01.40 | Borgore (IL) | Klangkarussell (A) | Calyx & Teebee & SP:MC (UK) | Tba |