Feltölthető, szívizom-erősítő pacemakert ültettek be a Semmelweis Egyetemen

Magyarországon először ültettek be feltölthető, szívizom-erősítő pacemakert, a műtétet a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikáján egy szívelégtelenségben szenvedő 57 éves férfin végezték el – tájékoztatta az egyetem.
bővebben →Új szívultrahang diagnosztikai készüléket kapott a Honvédkórház

A korai diagnózisok felállítását segítő, több mint 50 millió forint értékű szívultrahang készüléket kapott a Honvédkórház kardiológiai osztálya.
bővebben →Szűrővizsgálatot javasolnak a hirtelen szívhalál miatt elhunytak rokonainak

Brit szakemberek szerint a rejtett szívproblémák kiszűrését célzó vizsgálatra lenne szüksége azoknak az embereknek, akiknek valamely hozzátartozója hirtelen szívhalál következtében hunyt el.
bővebben →Mi az igazság a rettegett koleszterin körül?

Egy évtizede került be a köztudatba a koleszterin fogalma. Népbetegségként kezdték emlegetni, féltünk, mértük, figyeltük ételeinket. Aztán azt kezdtük hallani, nem is olyan rossz az a koleszterin. Vajon mi az igazság?
bővebben →A Guinness rekordok könyvébe került egy szívátültetett brit férfi

Bekerült a Guinness világrekordok könyvébe egy brit férfi, aki minden eddigieknél hosszabb ideje él a szívátültetést követően.
bővebben →A világon először teljes műszívet ültettek be Párizsban

A világon először teljes műszívet ültetett be egy szívátültetésre szakosodott francia kutatócsoport egy végső stádiumban lévő, szívelégtelenségben szenvedő betegnek – jelentette be pénteken a szervet előállító Carmat orvos-biológiai cég, amely az EADS európai légi-, űr- és védelmi konzorciumhoz tartozik.
bővebben →Új szívkatéteres laboratóriumot adtak át Pécsen

Az ország egyik legkorszerűbb szívkatéteres laboratóriumát adták át a baranyai megyeszékhely szívklinikáján – közölte a Pécsi Tudományegyetem (PTE).
bővebben →Amerikai professzor kapta a Debrecen Díjat

Donald M. Bers amerikai professzor kapta a Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért elnevezésű kitüntetést. A rangos elismerést Fülesdi Béla egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumának (DEOEC) elnöke adta át pénteken.
bővebben →Egyes pezsgőtabletták veszélyesen sok sót tartalmaznak

Egyes vízben oldódó gyógyszerekben és pezsgőtablettákban annyi a só, hogy rendszeres szedésük magas vérnyomást okozhat, ami veszélyeztetheti a szív és az érrendszer egészségét – állapította meg egy nagyszabású, hosszú távú brit kutatás.
bővebben →A szívgyógyászat “csúcscentruma” a százéves balatonfüredi szívkórház

A százéves Balatonfüredi Állami Szívkórház centenáriumi ünnepségén Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az intézményt a szívgyógyászat “csúcscentrumának” nevezte.
bővebben →Minden ötödik élelmiszerminta transzzsírsav-tartalma meghaladja a határértéket

Minden ötödik élelmiszerminta transzzsírsav-tartalma meghaladja a határértéket, egyes élelmiszercsoportokban ez az arány eléri a 40 százalékot – derült ki az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) vizsgálataiból. A szív- és érrendszerre károsan ható, az élelmiszerek előállításakor keletkező, a megengedettnél magasabb mesterséges transzzsírsavat (TFA) tartalmazó élelmiszerek betiltását célzó rendelet várhatóan 2014 januárjában lép hatályba.
bővebben →Új képalkotó eljárás mutathatja ki a szívroham kockázatát

Új képalkotó eljárás mutathatja ki a szívroham kockázatát, a módszer első tesztjei ígéretesek. Az új szűrés azonosítja a szívkoszorúerek falán képződő veszélyes lerakódásokat. A zsíros lerakódásból rög keletkezhet, amely elállja a vér útját.
bővebben →A repülőgépek zaja növeli a szélütés és a szívbetegségek kockázatát

A repülőgépek keltette zaj 10-20 százalékkal növeli az agyi érkatasztrófa és a szívbetegségek kockázatát – mutatták ki két nagyszabású tanulmányban brit és amerikai kutatók.
bővebben →A szívkoszorúér-megbetegedések pszichológiai háttere

Sokan tisztában vannak a szívkoszorúér-megbetegedések nem módosítható kockázati tényezőivel (életkor, nem, genetikusan meghatározott hajlam), csakúgy, mint a módosítható rizikófaktorokkal (magas vérnyomás, dohányzás, cukorbetegség, magas vérzsírszint, mozgásszegény életmód, elhízás, túlzott alkoholfogyasztás).
bővebben →Wolf Kati: A legfontosabb, hogy sose lehet azt mondani, hogy késő, míg dobog, addig nincs késő

- Miért vállaltad, hogy a Pirosban a Nőkért Mozgalom kampányarca leszel? - Amióta bekerültem a Kampányba, nagyon sok adatot hallottunk arról, hogy tényszerűen hogy néz ki. Gondoltam, hogy sokakat érint, minden féle, ami szív és érrendszeri.
bővebben →