Szklerózis multiplex-klinika J.K. Rowling, a Harry Potter írójának adományából

Megnyílt a J.K. Rowling tízmillió fontos adományának segítségével létrehozott klinika kedden az Edinburgh-i Egyetemen. Az intézményben szklerózis multiplexben (SM) és más idegrendszeri megbetegedésben szenvedő páciensek kaphatnak kezelést, és az ezekkel kapcsolatos kutatásokat végzik.
bővebben →Tudjon meg többet a Parkinson-kórról! Minden 500. ember érintett

Áprilisban tartják a „Parkinson Tudatosság Hetét”, amellyel a Parkinson-kórra, illetve a betegségben szenvedő emberek helyzetére szeretnék felhívni a figyelmet a betegszervezetek.
bővebben →Mikor nem ajánlott szaunázni?

A köztudatban az él, hogy a szaunafürdőzés mindenkinek jót tesz, mivel az izzadás magas hőfokú helyiségben megszabadítja szervezetünket a méreganyagoktól, vagyis jól hat az anyagcserénkre.
bővebben →Április 11. – A Parkinson-kór világnapja – Mikor forduljunk orvoshoz?

1755. április 11-én született James Parkinson angol orvos és természettudós, aki 1817-ben elsőként írta le a kór klinikai tünetegyüttesét. 1997 óta világszerte ezen a napon tartják a Parkinson-kór világnapját. Jelenleg ez világszerte a második leggyakoribb degeneratív idegrendszeri betegség.
bővebben →A demencia a legdrágább betegség az Egyesült Államokban

Noha a rák, valamint a szív- és érrendszeri betegségek sokkal több emberéletet követelnek, mégis a demencia az Egyesült Államok legdrágább betegsége, amely évi 157-215 milliárd dollárjába kerül az amerikai társadalomnak és a családoknak – derült ki a RAND Corporation nevű nonprofit szervezet legfrissebb jelentéséből.
bővebben →Már Csehországban is legálisan hozzáférhetőek a marihuána-alapú gyógyszerek

Törvényesen is hozzáférhetővé váltak hétfőtől a marihuána-alapú gyógyszerek Csehországban. A marihuána felhasználását egészségügyi felhasználásra januárban engedélyezte a parlament. A Mladá Fronta Dnes című napilap korábban azt írta, hogy egy adagnyi “kender” ára 1200 korona (mintegy 13 500 forint) körül lesz. Az eredeti elképzelésektől eltérően a marihuána-alapú gyógyszerek árát a betegbiztosító pénztárak egyelőre nem fogják téríteni. […]
bővebben →Optogenetikusok kaptá idén az “idegtudományi Nobel-díjat”- segítségükkel könnyebben kutatható az Parkinson- és az Alzheimer-kór

Az optogenetika feltalálásáért és fejlesztéséért négy európai és két amerikai idegkutatónak ítélték oda a 2013. évi Agy Díjat (Brain Prize).
bővebben →A Richter és az Orion megállapodást kötött a Parkinson-kór és az Alzheimer gyógyításáért

A Richter Gedeon Nyrt. és a finn Orion Corporation kutatás-fejlesztési együttműködési megállapodást írt alá, amelynek célja új kémiai vegyületek közös kutatása és fejlesztése – közölte a Richter kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
bővebben →Az Alzheimer-kór diagnózisának új irányelvei

Az Alzheimer-kór diagnózisának új irányelvei a betegség több szakaszát állapítják meg. Az Egyesült Államokban 27 év után először bocsátottak ki új irányelveket az Alzheimer-kór diagnózisára.
bővebben →Agyi tevékenység térkép készítésével az Alzheimer- és a Parkinson-kórért

Az Obama-kormány arra készül, hogy tízéves projektet hirdessen meg az agyműködés kutatására és átfogó feltérképezésére – közölte hétfőn a The New York Times. Az Agyi Tevékenység Térképe (Brain Activity Map – BAM) elnevezésű projekt, amelyet márciusban szándékoznak útjára indítani, ugyanazt célozza az agykutatás terén, mint amit a Humán Genom Projekt (1990-2003) elért a genetikában. A […]
bővebben →